”Azerbaycan xalqına müraciet edeceyik? İndi iki ildir davam eden mövqeden neler qalıb? Bir şey qalıb, ya yox? ”

Melum oldu ki, Azerbaycan o qeder de sülhsever deyil, Azerbaycan xalqı sülhe o qeder de hazır deyil”.
BakuCity.az xeber verir ki, bu sözleri Ermenistanın ikinci prezidenti Robert Köçeryan “Kanal 5”, “İkinci Ermenistan telekanalı” ve “Yerkir Media” televiziya şirketlerine verdiyi müsahibesinde deyib.
“Cemiyyetimizi ne ile besledik? Xüsusen Düşenbeden sonra. Hazırda danışıq apardığımız konstruktiv bir reqibimiz var. Ve birden sülh yolu ile helline razı olmasalar, Azerbaycan xalqına müraciet edeceyik? İndi iki ildir davam eden mövqeden neler qalıb? Bir şey qalıb, ya yox? ” – Robert Köçeryan bildirib.
Onun sözlerine göre, hetta 1991-1994-cü illerin müharibesi zamanı da Moskvada ve ya ABŞ-da ermenilerle azerbaycanlılar arasında bele bir toqquşma olmamışdı.
“İki son derece vacib bir faktı qeyd etmeliyik – bu gün Azerbaycanda tekce qisas almaq isteyen bir hökumet yox, qisas üçün çalışan bir xalq var ve bu iki veziyyet birleşdikde, yeniden başlayan müharibenin tehlükesi daha da artar. Anlamalıyıq ki, artıq xalqa müraciet etmek, Azerbaycan hökumetinin konstruktivliyine ümid bağlamaq düsturları yoxdur. Bu gün hökumet iki ildir bu mövzuda sehv siyaset yürütdüyünü etiraf etmelidir. Müharibenin başlaması baxımından indi iki il evvel olduğundan daha tehlükeli bir veziyyeti qebul etmeliyik”. Robert Köçeryan vurğulayıb.
Menbe:Apa.az
Müxbr:Arzu Eliyeva